O nas

 

Aqua Arena – pomysł na założenie firmy powstał w drugiej połowie 2016 roku. Założycielem i pomysłodawcą była Sandra Bergman – wieloletnia instruktorka fitness i aqua aerobic.


Skąd pomysł na deski?

Sandra od zawsze stawiała na innowacyjne rozwiązania. Pomysł zaczerpnięty został zza granicy, gdzie znalazła takie zajęcia. Czemu więc by ich nie zrobić w Polsce? Otwierając firmę w styczniu 2017 zajęcia Aqua Arena Float Fitness były jednymi z pierwszych tego typu na terenie Polski i Europy.


Co to jest Float Fitness?
Zajęcia Float Fitness skierowane są dla wszystkich – dużych i małych. Naszym celem jest propagowanie aktywnego trybu życia poprzez zajęcia na wodzie, które sprawiają mnóstwo przyjemności i zabawy. Dzięki ćwiczeniom wykonywanym na deskach wzmacniamy mięśnie posturalne uczestników oraz poprawiamy ich równowagę i koordynację ruchową.

W ciągu jednych zajęć trwających około 30 – 35min przeprowadzamy kolejno: rozgrzewkę w wodzie, ćwiczenia w pozycji leżącej, w klęku podpartym, w pozycji stojącej oraz ćwiczenia wyciszające. W międzyczasie wprowadzamy elementy Jogi.

Rozwój firmy
Float Fitness bardzo szybko zyskało duże zaineteresowanie. Świadczyć o tym może m.in. wizyta reporterów Telewizji Polskiej (reportaż w Teleekspresie oraz Łódzkich Wiadomościach Dnia) oraz reporterów Radia Łódź czy Expressu Ilustrowanego.  Od marca 2017 roku firma ruszyła z pierwszymi zajęciami w Łodzi, na basenie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr I. W przyszłości planowane jest rozszerzenie floty desek oraz uruchomienie kolejnych lokalizacji w mieście.

W kwietniu 2017 roku firma dołączyła do programów partnerskich, co pozwoliło na uczestnictwo w zajęciach Float Fitness użytkownikom kart FitProfit, OK System oraz Medicover.